CZ | EN | DE

Historie

1992 – Založena společnost PZP Kvasiny s.r.o., zahájen vývoj a výroba elektrokotlů, přímotopných konvektorů a jiných elektrických topných zařízení. V následujících letech byly vyrobeny tisíce kusů těchto výrobků a obchodní úspěch se stal základem pro další úspěšný rozvoj společnosti. Výroba jednoduchých elektrokotlů pro vytápění trvá do současnosti. Více informací v sekci elektrokotle.

1993 – Výroba rozšířena o technologické rozvaděče, elektrotechnická zařízení a průmyslovou elektroniku. Výroba elektrorozvaděčů a elektrozařízení je i dnes jedním ze strategických oborů činnosti. Více informací v sekci elektrovýroba.

1994 – Z důvodu rychle rostoucí poptávky a nutnosti oddělení specializovaných výrob postupně vznikají nové sesterské společnosti PZP Komplet s.r.o. a PZP Elektronika s.r.o.

1995 – Díky postupnému růstu cen energií nabývá stále více na významu jejich „úspora“. Společnost PZP Komplet s.r.o. jako silný hráč na trhu v oboru elektrických topných zařízení zahajuje vývoj tepelných čerpadel pro úsporné vytápění a úspěšně realizuje historicky první instalace tepelných čerpadel v České republice.

1996 – Velmi úspěšně se rozvíjí elektrovýroba, intenzivně se pracuje také na vývoji tepelných čerpadel, na trh je uvedena ucelená typová řada tepelných čerpadel vzduch-voda a země-voda pro ekologické, energeticky úsporné vytápění a ohřev vody. Nové výrobky získávají postupně v dalších letech řadu ocenění na mezinárodních veletrzích a těší se velké oblibě u zákazníků.

1997 – Výroba tepelných čerpadel se dále rozšiřuje o odvlhčovače a průmyslová chladicí zařízení.

1998 – Na výrobu tepelných čerpadel a chladicích zařízení úzce navazuje výroba vzduchotechnických a klimatizačních jednotek s tepelnými čerpadly vzduch-vzduch. Jako jednu z mnoha úspěšných zakázek a realizací lze uvést např. klimatizační zařízení Betlémské kaple hradu Karlštejn.

1999 – Sesterské společnosti PZP Komplet, PZP Kvasiny a PZP Elektronika se transformují do jediné akciové společnosti PZP KOMPLET.

2000 – Společnost PZP KOMPLET začíná působit ve zcela novém oboru vakuová technika, který má historicky své kořeny v postupně zanikajícím podniku Tesla Opočno. V dalším desetiletí se PZP KOMPLET také v tomto oboru zařadila mezi vyhledávané výrobce vysoce kvalitních a spolehlivých zařízení s vynikajícími technickými parametry.

2001 – Na vakuovou techniku úzce navazuje zakázková výroba strojů a zařízení.

2002 – Transformace do jedné akciové společnosti a neustále rostoucí objem výroby vyústily v investici do nového výrobního závodu v Dobrém. Původní areál, který sloužil jako opravárenský závod zemědělské techniky, byl kompletně přestavěn na moderní provozy pro potřeby specializovaných výrob.

2006 – Probíhá postupné rozšiřování výrobního závodu v Dobrém, zprovoznění logistického centra, výstavba nové výrobní haly pro vakuovou techniku, stroje a zařízení je v plném proudu.

2008 – Objem zakázek a výroby stále stoupá, společnost investuje do vybudování nových výrobních kapacit v Dobrušce.

2011 – Vývoj a výroba tepelných čerpadel se strategicky odštěpují do nové akciové společnosti PZP HEATING, specialisty na tepelná čerpadla a chladicí zařízení.

2014 – Společnost PZP KOMPLET zaměřuje firemní strategii na elektrovýrobu, vakuovou techniku, zakázkovou výrobu strojů a zařízení.