CZ | EN | DE

Vakuový tester pro výrobce autoreflektorů

Na jaře letošního roku jsme dodali do výrobního závodu v Lublani ve Slovinsku již druhé vakuové testovací zařízení pro jednoho z předních světových výrobců autoreflektorů. První kus tohoto zcela specifického, účelového zařízení jsme vyvinuli ve vlastním konstrukčním oddělení ve spolupráci s výrobním závodem zákazníka v České republice k jeho plné spokojenosti již v loňském roce.

Vakuový tester slouží k finální kontrolní zkoušce autoreflektorů po sérii mnoha zátěžových testů. Zařízení umožňuje zkoušení v režimu podtlaků a přetlaků, za sucha i pod vodní hladinou. Provoz zkušební komory je řízen průmyslovým mikropočítačem a průběh testů je plně automatický.

Ve zkušebních centrech zákazníka, předního výrobce autoreflektorů, jsou testovány světlomety výrobců automobilů, a to od běžných sériových modelů až po nejluxusnější zakázkové modely. Byli jsme velmi potěšeni objednávkou druhého kusu vakuového testeru a příslibem výroby dalších kusů v průběhu roku 2016. Příslib dalších objednávek fakticky potvrzují slova zákazníka: „Vakuový tester je novým přínosem v oboru vývoje a konstrukce autoreflektorů“.